Внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти заповнюють кількість суглобового мастила, підвищують її в’язкість, розм’якшують хрящ, забезпечуючи вільну рухливість зчленування.
Болі в суглобах супроводжують багато захворювань, таких як:
- Остеоартроз
- Посттравматична деформація
- Ревматоїдні захворювання
- Хронічні запальні процеси пов’язані з обміном речовин (надмірна вага, подагра)
Одним із сучасних методів лікування болів у суглобах є введення препаратів гіалуронової кислоти.
Одна з найважливіших речовин, у нормальній роботі суглобів, це гіалуронова кислота. Гіалуронова кислота (гіалуронан, гіалуронат) – це складна біохімічна речовина вперше була отримана в 20 столітті з бичачого ока, є важливим компонентом в організмі для суглобового змащення (синовіальної рідини), Основне джерело гіалурону в організмі людини – це, звичайно ж, харчування.
Організм отримує гіалуронову кислоту переважно за рахунок деяких бактерій, а також з природних джерел, наприклад:
- М’ясні продукти та страви: тушковане м’ясо (з хрящами); відварене м’ясо; хрящові субпродукти (курячі гребінці тощо); м’ясний бульон; холодець.
- Продукти з високим вмістом крохмалю: картопля; буряк; редька; патисони.
- Крупи: рис; гречка; сочевиця; кукурудза.
- Бобові: горох; квасоля; соя.
Гіалуронова кислота для суглобів грає дуже важливу роль, відповідаючи за правильну в’язкість синовіальної рідини, її склад та обмін мікроелементів, відповідає за ковзання хрящів для рухливості, гнучкості та еластичності самого зчленування. Ця речовина бере участь у харчуванні суглобових поверхонь і допомагає зберегти рухливість суглоба навіть при важких стадіях руйнування. Утримання води в хрящі також є одним із основних завдань гіалуронової кислоти, тим самим підвищуючи пружність та гнучкість суглоба. Також гіалуронат допомагає суглобу зберігати свою еластичність та молодість завдяки стимуляції вироблення колагену. З віком вироблення гіалуронату в організмі помітно знижується.
До кожного випадку та ступеня руйнування суглоба потрібен індивідуальний підхід, але при цьому найбільш ефективним є введення гіалуронової кислоти прямо у суглобову порожнину.
Внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти заповнюють кількість суглобового мастила, підвищують її в’язкість, розм’якшують хрящ, тим самим забезпечуючи більш вільну рухливість зчленування. Забезпечуючи харчування хондроцитів (хрящів), тобто рідкий імплантат запобігає подальшому руйнуванню суглоба. За рахунок усіх наведених аспектів застосування гіалурону рухливість відновлюється повною мірою.
Крім того, введення препаратів гіалуронової кислоти є дуже хорошим допоміжним і додатковим методом лікування в комплексі з аутологічними мезенхімальними стовбуровими клітинами, кріолізатом томбоцитів та дугими регенеративними технологіями.
Основні переваги

Не просто травматолог!
Алгоритм лікування
Спираючись на європейський досвід провідних лікувальних закладів, що використовують клітинні технології, ми створили авторську методику лікування ушкоджень та захворювань суглобів. Яка використовує комплексний підхід до лікування процесу старіння суглобів, до повної зупинки прогресування цього захворювання.
Введення препаратів гіалуронової кислоти суворо індивідуальне і може включати одно-або багаторазове введення
Обстеження: МРТ, КТ, УЗД, рентгенографія
Через 2 тижні від початку терапії повторне внутрішньосуглобове введенняAMK .
Потім курс препаратів, що покращують мікроциркуляцію внутрішньовенно краплинно. Можливе поєднання із процедурою лазерного опромінення крові. 5 процедур.
Ще через 2 тижні, коли готова культура МСК, внутрішньосуглобове введення.
- Весь курс терапії приблизно через 5-6 тижнів можна проконтролювати і довести його ефективність на УЗД (периферичний кровотік). Контроль МРТ доцільний через 14-16тижнів закінчення лікування.
- Дана методика лікування спрямована на підтримку життєздатності стовбурових клітин та покращення їх якості життєдіяльності.
- Весь курс можна розділити на 3 варіанти:
без стовбурових клітин
одноразове введення стовбурових клітин
дворазове введення стовбурових клітин
- При супутніх захворюваннях судин можливе застосування внутрішньоартеріального введення АМК, стовбурових клітин та пресотерапії.